Aktualności

Obsługa karnetów!

karnety

Z przyjemnością informujemy, że system do rezerwacji Resevado zyskał nową funkcję!

Dzięki nowej funkcji naszego kalendarz online możesz:

- zdefiniować karnet w zakresie daty ważności, okresu ważności, ilości użyć, ceny, przypisanie do klienta

- utworzyć karnet zindywidualizowany; jeśli sytuacja tego wymaga możesz w łatwy i szybki sposób stworzyć karnet szyty na miarę Twojego klienta

- sprzedać karnet z poziomu swojej działalności przypominamy o integracji terminarza do rezerwacji Reservado z przelewy24 dzięki czemu szybko prześlesz klientowi link do opłacenia należności

Nasze narzędzie do zapisywania rezerwacji, teraz nie tylko zapisze indywidualną rezerwację klienta, ale również umożliwi mu zakup karnetu online.
Podczas rezerwacji internetowej klient wybiera opcję płatności 'Karnet" i wpisuje swój unikatowy kod. Po zatwierdzeniu swojej rezerwacji, Reservado informuje klienta o ilości użyć karnetu.

Zaciekawiony jak działa nowa funkcja?
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmiku jak stworzyć, sprzedać i korzystać z karnetów od strony salonu >> link YouTube <<

Jeśli chcesz się przekonać, czy użycie karnetów będzie łatwe i intuicyjne dla Twoich klientów to zapraszam na drugą część:
zakup i użycie karnetu przez klienta >> link YouTube <<

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu!


Fakturownia

fakturownia

Czy nasz system do rezerwacji zintegrowany z wystawianiem faktur? TAK!

Nasz kalendarz do rezerwacji zyskał nową, przydatną funkcję - integrację z popularnym portalem obsługującym wystawianie faktur - fakturownia.

Fakturownia to program do faktur, który pozwoli zaoszczędzić Twój cenny czas. Jest zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić najbardziej optymalne i efektywne użytkowanie. Wysyłanie faktur jeszcze nigdy nie było tak szybkie i intuicyjne.

ZJeśli Twoi klienci proszą o wystawienie faktury, Reservado przy pomocy jednego wyboru pozwoli w łatwy sposób wystawić fakturę za usługę, którą wykonałeś.
Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem wystawiania faktur dzięki krótkiej prezentacji funkcji na Naszym kanale YouTube


Kalendarz eventowy


fakturownia

System do rezerwacji spotkań Reservado poszerzył swoje możliwości o rezerwację miejsc na wydarzenia grupowe. Jeśli prowadzisz zajęcia grupowe lub organizujesz wydarzenia, i chcesz aby Twoi klienci umawiali się na wydarzenie online skorzystaj z dodatkowej funkcji - "dodaj jako wydarzenie".

W naszym kalendarzu do umawiania spotkań, wystarczy jedno kliknięcie, aby utworzyć jednorazowe lub cykliczne spotkanie grupowe. Po dodaniu opisu i opiekuna wydarzenia, wystarczy podać cenę oraz limit osób, które mogą w nim uczestniczyć. Reservado umożliwia rezerwację online dla kilku osób jednocześnie. Wystarczy, że klient poda ilość osób, której dotyczy rezerwacja, a system przeliczy cenę i zarezerwuje odpowiednią ilość miejsc.
Na naszym kanale YT zaprezentowaliśmy krótką instrukcję jak działa nasz system do zapisania się na zajęcia grupowe.

Link do YouTube

Kalendarz eventowy to świetne narzędzie do zarezerwowania zajęć grupowych zarówno od strony obiektu jak i od strony klienta. Automatyczne zliczanie klientów i aktualizacja ilości wolnych miejsc na dane wydarzenie pozwala w pełni zapełnić dany termin bez obawy, że przyjdzie więcej osób niż możemy przyjąć.
Nasz system do zapisywania się na zajęcia grupowe świetnie sprawdzi się przy prowadzeniu zajęć z jogi, medytacji, pilatesu, terapii grupowych, grupowych zajęć dla dzieci i młodzieży jak również przy zapisach na kursy i szkolenia.
W jaki sposób Reservado udostępnia rezerwację online na zajęcia grupowe? Oczywiście w formie kalendarza umieszczonego na stronie naszego klienta.
Co najważniejsze jeśli zechcesz skorzystać z tej opcji i udostępnić rezerwację na wydarzenia, nie dopłacisz nic do obowiązującego Cię abonamentu. Funkcja jest bezpłatna i nadal będzie Cię obowiązywać standardowa cena za system do rezerwacji online https://reservado.pl/PriceList


Godziny wysyłki SMS przypominającego


fakturownia

Nasz zespół zakończył prace związane z udostępnieniem wysyłki SMS-ów przypominających o godzinie 16.

Kalendarz do rezerwacji online Reservado nie tylko umożliwia rezerwacje on-line, ale również dba, aby Twoi klienci nie zapomnieli o umówionej wizycie. Reservado umożliwia wysyłkę maila i/lub SMS w momencie składania rezerwacji oraz wysyła SMSa z przypomnieniem o wizycie dzień przed spotkaniem.

Do tej pory SMSy przypominające były wysyłane codziennie około godziny 18 obecnie dodaliśmy również godzinę 16.
Jeśli zamykasz swój salon przed godziną 18, a chcesz by Twoi klienci mogli się z Tobą skontaktować po otrzymaniu SMSa, proponujemy wybór godziny 16.

Decyzja należy do Ciebie!


YouTube

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy firmowy kanał na YouTube.

Zamieszczone filmiki pokazują podstawowe funkcje systemu do rezerwacji Reservado.

W pierwszych odcinkach dowiedzą się Państwo jak nasze narzędzie do rezerwacji tworzy i przechowuje bazę klientów, pokaże jak można stworzyć grupy klientów oraz przypisać do grupy swojego klienta. Znajdą tam Państwo instrukcję jak łatwo w naszym kalendarzu do rezerwacji dodać, usunąć lub zmienić termin rezerwacji.

Zapraszamy do oglądania, komentowania i subskrybowania naszego kanału: LINK

Zapraszamy również do zgłaszania zapotrzebowania na kolejne odcinki.


Nowy tryb dla obiektów sportowych

Z przyjemnością informujemy, że funkcjonalność systemu Reservado w wersji dla obiektów sportowych została poszerzona o możliwość dodawania kilku klientów na jedną godzinę.

Funkcjonalność jest przeznaczona m.in. dla salek fitness, zajęć grupowych, wynajmu otwartego boisk i sal gimnastycznych, rezerwacji miejsca na pływalniach, saunach, siłowniach itp.

rezerwacja kalendarz rezerwacja detale

Recepcjonista ma możliwość dodawania kolejnych osób ze wskazaniem na ile osób jest robiona rezerwacja. System rezerwacyjny zlicza ilość osób na daną godzinę i w czytelny sposób przedstawia ilość zarezerwowaną do maksymalnej ilości zdefiniowanej dla danego obiektu.


BDO

Pierwszy element BDO, czyli Rejestr-BDO został uruchomiony już w styczniu 2018 r. Obowiązkiem wpisu do rejestru objęte zostały m.in. podmioty wytwarzające, transportujące odpady oraz prowadzące ewidencję tych odpadów, jak również wprowadzający na terytorium kraju opakowania, produkty w opakowaniach oraz gospodarujący odpadami.

bdo

Pierwszym pytaniem jakie przyszło nam na myśl jest to czy zakład fryzjerski lub kosmetyczny ma obowiązek rejestracji w BDO? Odpowiedź znajduje się już w kolejnych linijkach, które informują nas o podmiotach nie podlegających wpisowi " osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub przedsiębiorcy, którzy w ramach prowadzonej działalności wytwarzają jedynie odpady o składzie i charakterze odpadów komunalnych i objęci są systemem odbioru odpadów komunalnych (np. drobne usługi, działalność administracyjno-biurowa, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, o ile nie wytwarzają np. odpadów niebezpiecznych)".

Dla większości salonów komunikat ten jasno informuje o zwolnieniu z obowiązku rejestracji w BDO. Należy zwrócić uwagę na wzmiankę o odpadach niebezpiecznych. Za odpady takie uznaje się m.in. odpady medyczne, które w niektórych salonach (w szczególności medycyny estetycznej) mogą się pojawiać, wówczas podmioty te mają obowiązek rejestracji w BDO.


RODO

Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej 24 maja 2016 roku przyjęły nowe rozporządzenie dotyczące przetwarzania danych osobowych - RODO. Firmy działające na terenie UE, które gromadzą dane na temat osób fizycznych mają czas na wdrożenie zmian do dnia 25 maja 2018 roku.

rodo

Pod RODO podlega każdy, kto zbiera, przechowuje i wykorzystuje dane osób fizycznych. Za takie dane uważa się między innymi: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail numer pesel.

Za zdobywanie danych uważa się między innymi: kontakt mailowy z klientem (w ten sposób zdobywamy jego adres mailowy), kontakt przes komunikaty typu Messenger (imię, nazwisko), kontakt telefoniczny (nasz telefon zapamiętuje numer telefonu), kontakt osobisty (zapisanie imienia wraz z numerem telefonu klienta), umówienie się klienta z wykorzystaniem systemu do rezerwacji on-line.

Wszystkie dane, które w powyższy sposób zdobyliśmy musimy bezpiecznie przechowywać, w razie potrzeby móc łatwo usunąć lub zmienić, a na prośbę właściciela przekazać. System rezerwacji internetowych Reservado zapewnia wszystkie powyższe czynności związane z danymi chronionymi naszych klientów.

Dane te mogą być przetwarzane TYLKO za zgodą właściciela.

Dotyczy to głównie sytuacji gdy chcemy do klienta wysłać wiadomość (massenger, mail, sms), zarówno z ofertą jak i np. z przypomnieniem o wizycie lub jej potwierdzeniem. Takiej zgody potrzebujemy również, gdy chcemy do klienta zadzwonić.

W jaki sposób uzyskać zgodę od klienta?

Jest kilka możliwości uzyskania takiej zgody, najwygodniejszy sposób jest związany z systemami do rezerwacji internetowych, które same wymuszają na kliencie wyrażenie zgody. Taka zgoda jest niezbędna do dalszej obsługi rezerwacji przez system. Systemy rezerwacji online, przechowują zgody klientów, umożliwiają też w łatwy sposób na cofnięcie danej zgody. Innym sposobem jest poproszenie klienta o podpisanie papierowej zgody na przetwarzanie danych, musimy wówczas bezterminowo przechowywać te zgody. Należy pamiętać, że do danych klientów ma dostęp nie tylko osoba zarządzająca, ale również pracownicy. System rezerwacji Reservado umożliwia ograniczony dostęp pracowników do niektórych danych. Pracownicy, którzy mają dostęp do danych naszych klientów muszą zostać przeszkoleni w zakresie ochrony danych.

Z pełnym tekstem Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych można zapoznać się na stronach http://prawo.sejm.gov.pl.
Polska wersja dokumentu znajduje się pod tym adresem LINK

Chciałbyś zadać więcej pytań?

Prosimy skontaktuj się z naszym działem sprzedaży biuro@reservado.pl


Obserwuj Nas